Co robić podczas stłuczki, kolizji i wypadku?

Zadbaj o bezpieczeństwo

Jeśli podczas wypadku ktokolwiek ucierpiał udziel pierwszej pomocy poszkodowanym, zabezpiecz miejsce wypadku aby nikomu więcej już nic się nie stało. Jeśli to kolizja bez żadnych poszkodowanych osób, zatrzymaj się w bezpiecznym miejscu celem udokumentowania uszkodzeń.

Sprawdź uszkodzenia

Obejrzyj dokładnie zakres szkód w Twoim aucie, zwróć uwagę na wszelkie wgniecenia, zarysowania i inne szkody, przetrzyj elementy lub oświetl je odpowiednio jeśli będzie to konieczne.

Napisz oświadczenie

Razem ze sprawcą lub poszkodowanym należy uzupełnić i podpisać oświadczenie, możliwe do pobrania poniżej. Jeśli nie macie możliwości wydrukowania dokumentu, to nic. Wystarczy, że przepiszecie kolejno wszystkie punkty oświadczenia, łącznie z rysunkiem i podpiszecie ręcznie napisane oświadczenie. Jeśli sprawca nie przyznaje się do winy, wezwij policje.
Pobierz:
Oświadczenie wspólne
Oświadczenie sprawcy

Zrób zdjęcia

Zrób dokładne zdjęcia uszkodzeń Twojego samochodu wedle naszego wzoru do pobrania tutaj

Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z nami, do dyspozycji przekazujemy kilka kanałów kontaktu z nami, proszę wybrać dla siebie najlepszy tutaj.

Oddaj samochód w nasze ręce

Naprawy wykonujemy w ramach ubezpiecznie komunikacyjnego. Realizacja naprawy uszkodzonego pojazdu to dla nas fachowe oględziny, przygotowanie kosztorysu, przedstawienie go Twojemu towarzystwu ubezpieczniowego. Zajmiemy się wszelkimi formalnościami, bezgotówko rozliczając szkodę z ubezpieczycielem i możlwie jak najszybciej oddamy w pełni sprawny pojazd.

Ciesz się naprawionym autem

Dokładamy wszelkich starań aby realizowane w naszym serwisie naprawy trwały jak najkrócej, nie tracąc na jakości wykonywanych usług. Najważniejsze jest dla nas aby każdy klient wyjeżdżał z naszego serwisu zadowolony z realizowanej przez nas naprawy.

Co robić podczas stłuczki, kolizji i wypadku?

NIEZBĘDNE DOKUMENTY

Lista dokumentów niezbędnych przy zgłaszaniu szkody:
1. Numer polisy z której będzie likwidowana szkoda (szkoda z OC – numer polisy sprawcy zdarzenia; szkoda z AC – numer Twojej polisy autocasco);
2. Dane uczestników zdarzenia (np. spisane na wspólnym oświadczeniu drogowym lub oświadczeniu sprawcy) tj. imiona i nazwiska, dane kontaktowe: adresy, numery telefonów; numery praw jazd, numery dowodów osobistych i numery pesel;
3. Kserokopia dowodu rejestracyjnego Twojego samochodu;
4. Kserokopia Twojego prawa jazdy jeżeli pojazd był w ruchu;
5. Druk zgłoszenia szkody (może zostać uzupełniony po zgłoszeniu szkody do towarzystwa ubezpieczeń uzupełnienia, np. w czasie oględzin lub w trakcie wizyty w naszym serwisie).

Jeżeli nie masz pewności lub nie znasz nazwy towarzystwa ubezpieczeń albo numeru polisy sprawcy kolizji, a posiadasz numer rejestracyjny lub numer VIN, możesz sprawdzić te dane klikając w poniższy link

ABC postępowania podczas uszkodzeń, kolizji i wypadku

Uczestniczyłeś w kolizji? Twój samochód jest uszkodzony? Służymy pomocą! Poniżej podajemy krok po kroku co robić aby realizacja naprawy jak i sama procedura postępowania przebiegły jak najsprawniej.

Wiemy jak stresującym wydarzeniem jest zarówno parkingowe uszkodzenie samochodu jak i poważny wypadek, skutecznie pomożemy w każdej z tych sytuacji. Co robić podczas kolizji drogowej? Rozróżniamy je na 3 typy i radzimy jakie działania należy wykonać:

USZKODZENIA PARKINGOWE

To nic innego jak wszelkie zarysowania, wgniecenia, obicia i inne uszkodzenia elementów pojazdu, które mogą wydarzyć się np. na parkingu.

 1. Zobacz jak zrobić zdjęcia uszkodzeń tutaj
 2. Skontaktuj się z nami, do dyspozycji przekazujemy kilka kanałów kontaktu z nami, proszę wybrać dla siebie najlepszy tutaj.

KOLIZJA, W KTÓREJ NIE UCIERPIELI LUDZIE.

Powszechnie nazywana stłuczką pod warunkiem, że nikt w jej skutku nie ucierpiał. Niezależnie od okoliczności radzimy postępować w poniższy sposób:

 1. Razem ze sprawcą lub poszkodowanym należy uzupełnić i podpisać oświadczenie, możliwe do pobrania tutaj. Jeśli nie macie możliwości wydrukowania dokumentu, to nic. Wystarczy, że przepiszecie kolejno wszystkie punkty oświadczenia, łącznie z rysunkiem i podpiszecie ręcznie napisane oświadczenie.
 2. Jeżeli sprawca nie przyznaje się do winy, wówczas należy wezwać policje i uzupełnić wspólne oświadczenie o zdarzeniu drogowym możliwe do pobrania tutaj. Jeśli nie macie możliwości wydrukowania dokumentu wystarczy, że przepiszecie kolejno wszystkie punkty oświadczenia, łącznie z rysunkiem i podpiszecie ręcznie napisane oświadczenie.
 • Tu ważne jest to żeby uzyskać od Policji notatkę z danymi ubezpieczenia sprawcy, funkcjonariusz ma obowiązek ją udostępnić. 
 1. Zobacz jak zrobić zdjęcia uszkodzeń tutaj
 2. Skontaktuj się z nami, do dyspozycji przekazujemy kilka kanałów kontaktu z nami, proszę wybrać dla siebie najlepszy tutaj. W każdym przypadku otrzymasz samochód zastępczy na czas naprawy zupełnie za darmo i niezależnie od tego z jakiego towarzystwa ubezpieczeniowego sprawcy lub poszkodowanego. Naprawa zostanie wykonana całkowicie bezgotówkowo, a wszelkie formalności weźmiemy na siebie!

WYPADEK, W KTÓRYM UCIERPIELI LUDZIE

W tym przypadku najważniejsze jest zachowaniu spokoju i pomoc wszystkim poszkodowanym, dlatego w pierwszej kolejności

 1. Udziel pierwszej pomocy poszkodowanym, zabezpiecz miejsce wypadku aby nikomu więcej już nic się nie stało.
 2. Wezwij pogotowie ratunkowe i policje pod numerem alarmowym 112
 3. Zobacz jak zrobić zdjęcia uszkodzeń tutaj, jeśli to możliwe to także miejsca wypadku i innych istotnych dla zdarzenia śladów.
 4. Spisz dane świadków i jeśli to możliwe uzupełnijcie wspólne oświadczenie o zdarzeniu drogowym, możliwe do pobrania tutaj. Jeśli nie macie możliwości wydrukowania dokumentu wystarczy, że przepiszecie kolejno wszystkie punkty oświadczenia, łącznie z rysunkiem i podpiszecie ręcznie napisane oświadczenie.
 5. Skontaktuj się z nami, do dyspozycji przekazujemy kilka kanałów kontaktu z nami, proszę wybrać dla siebie najlepszy tutaj. W każdym przypadku otrzymasz samochód zastępczy na czas naprawy zupełnie za darmo i niezależnie od tego z jakiego towarzystwa ubezpieczeniowego sprawcy lub poszkodowanego. Naprawa zostanie wykonana całkowicie bezgotówkowo, a wszelkie formalności weźmiemy na siebie!

Skontaktuj się z nami


Formularz wyceny

Na podstawie kilku informacji skontaktujemy się z Państwem z wyceną oraz propozycją terminu realizacji naprawy

e-mail

kontakt@abc-cars.pl

Wyślij zdjęcia oraz podstawowe informacje o uszkodzonym pojeździe

Telefonicznie

720 055 000

Zadzwoń do nas i uzyskaj natychmiastową odpowiedź na pytanie dotyczące zakresu usług naszego serwisu

Niezależnie od wybranego kanału kontaktu z nami, jesteśmy po to aby udzielić skutecznej porady i pomóc przy jak najszybszej naprawie szkody. Wycenę oraz możliwości jej finansowania z ubezpieczenie otrzymacie od nas maksymalnie w ciągu 30 minut.

Formularz wyceny

Maksymalny rozmiar pliku: 10 MB, dostępne formaty: jpg, png
Maksymalny rozmiar pliku: 10 MB, dostępne formaty: jpg, png, pdf
Maksymalny rozmiar pliku: 10 MB, dostępne formaty: jpg, png, pdf